1135 1130 1126

Vi vil skabe kommunikation der opfattes enkelt

Digital mediestrategi – Hjemmeside (design) – Sociale medier

Ejendomsmæglerfirmaet John Frandsen fik formuleret en digital mediestrategi, der efterfølgende resulterede i en redesignet hjemmeside og aktiv tilstedeværelse på sociale medier.
Se vores løsning

Boligguide

Boligselskabet B45 har flere gange udgivet en samlet guide over deres flere end 1.400 lejemål. Tryksagen uddeles til nuværende og potentielle beboere, ligesom der er en udvidet digital udgave med links.
SE VORES LØSNING

Digital mediestrategi – Ny hjemmeside – Sociale medier

Fregat Fiskeeksport A/S fik fastlagt en digital mediestrategi, der efterfølgende resulterede i en helt ny hjemmeside og aktiv tilstedeværelse på sociale medier.
Se vores løsning

Lars Chalmer Rasmussen

Partner & kontaktchef

Mail: lars@mercatus.dk
Tlf.: 8630 0619
Mobil: 4051 0619

Tekst & koncept
Ledelse & økonomi
Kommunikationsrådgivning
Lær Lars at kende

Erhvervsmagasin – maj 2016

Læs vores magasin

Jens Sandberg Nikolajsen

Partner & kreativ chef

Mail: jens@mercatus.dk
Tlf.: 8630 0619
Mobil: 4050 0619

Tekst
Grafisk design
Koncept & strategi
Lær Jens at kende

Erhvervsmagain – maj/jun 2016

Læs vores magasin

Preben Hviid-Hansen

Medierådgiver

Mail: preben@mercatus.dk
Tlf.: 8630 0619
Mobil: 4080 0803

RandersBiz
Lær Preben at kende

Anna Feldballe Lenkerstorff

Medierådgiver

Mail: anna@mercatus.dk
Tlf.: 8630 0619
Mobil: 2830 5700

Erhverv Djursland
Djursland Turist Guide
Lær Anna at kende

Erhvervsmagasin – april 2016

Læs vores magasin

Beboerbrevet

Boligselskabet B45 udgiver et par gange om året et mindre magasin, der distribueres til samtlige beboere, medlemmer og ansatte. Magasinet findes også i digital udgave.

Beboerbrevet indeholder nyheder og informationer fra boligselskabet og historier med beboere og medarbejdere.
Se vores løsning

Niels Opstrup

Bestyrelsesformand

Mail: niels@mercatus.dk
Tlf.: 8630 0619
Mobil: 4029 3033

Bestyrelsesformand
Advokat (H)
Præsident i ADVOC
Lær Niels at kende

Erhvervsmagasin – mar/apr 2016

Læs vores magasin

Haakon Rønnow Petersen

Journalist

Mail: haakon@mercatus.dk
Tlf.: 8630 0619
Mobil: 2745 9140

Erhverv Djursland
RandersBiz
Ad hoc
Lær Haakon at kende

Kenneth Lykke Pedersen

Mediegrafiker

Mail: kenneth@mercatus.dk
Tlf.: 8630 0619
Mobil: 2818 6568

IT
Grafisk design
Webdesign og kodning
Lær Kenneth at kende

Erhvervsmagasin – marts 2016

Læs vores magasin

Anette Sørensen

Bogholder

Mail: anette@mercatus.dk
Tlf.: 8630 0619
Mobil: 2026 6236

Bogholder
Debitorpleje
Lær Anette at kende

Pernille Engedal Vendelbo

Social Media Konsulent

Mail: pernille@mercatus.dk
Tlf.: 8630 0619
Mobil: 6127 0490

Digitale mediestrategier
Indhold sociale medier
Lær Pernille at kende

Erhvervsmagasin – jan/feb 2016

Læs vores magasin